Мизерија: Кога единственото место каде можете да се обратите за вашите проблеми се медиумите – немате држава

t

Кога единственото место каде што можете да се обратите за вашите проблеми и неостварени, а загарантирани права се медиумите, наместо институциите – тогаш бидете сигурни дека немате држава.

Трагедијата на оној човек чие срце умрело на инфективна, е во тоа. Неможноста да стигне до правда за својата „ефтино“ почината сопруга, па правдата ја бараше преку медиумите.

Тоа е трагедијата, да умираш и да нема каде да се обратиш за помош.

Таква е трагедијата и со Ембла. Да те дискриминираат, да те жигосуваат, а наместо државата, единствен спас да ти се медиумите.

И еве, цела недела од сведоштвото на човекот кај Јанко во Јади Бурек нема никаква реакција од институциите. Нема никаква реакција ниту во случајот со Ембла.

МИЗЕРИЈА.

Фејсбук статус на уредникот на Инфомакс, Александар Митовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маричиќ се надева: Реално е да очекуваме…

Заради изборите во Европскиот Парламент постојат повеќе…

Бербок: Германскиот народ продолжува да ја поддржува…

Во интервју за Си-ен-ен на Генералното собрание…

Русиja соопшти дека соборилa украински дронови над…

Руските единици за противвоздушна одбрана доцна синоќа…

Орбан: Унгарија не брза да ја ратификува…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан синоќа изјави дека…

Кадиров објави како неговиот син тепа човек…

Рамзан Кадиров, чеченскиот лидер и еден од…