Објавено на:

Милановиќ дециден: Кој нема да го блокира влезот на Финска и Шведска во НАТО е предавник

t

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска во изјава за медиумите кажа дека ќе го прогласи за предавник секој кој нема да го блокира влезот на Финска и Шведска во НАТО, додека Хрватите во БиХ не добијат писмена гаранција дека изборниот закон во БиХ ќе се промени.

„Жал ми е за Хрватска, ќе се борам со сите сили да не им се даде простор на овие луѓе да ја уништат државата… Немам парламентарно мнозинство кое не сум го украл како (премиерот Андреј) Пленковиќ, туку сум го заработил тоа на избори“, рече Милановиќ во Вараждин на прославата за Меѓународниот ден на трудот – 1 мај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Хорор во Шведска: Двајца повредени при…

Две лица се повредени во трговски центар…

Турција: Финска и Шведска не ги исполнија…

Шведска и Финска не го исполнија барањето…

Остра реакција од Финска: Руски борбени авиони…

Министерството за одбрана на Финска соопшти дека…

Финска драстично го намалува бројот на издадени…

Финска, од 1 септември, ќе го ограничи…

Шведската премиерка: Ќе ги исполниме условите на…

Шведска ќе ги исполни условите од договорот,…