Милан прими пет гола од Интер, а Пиоли одби да им се извини на навивачите

t

Милан имаше идеален почеток на сезоната со три победи од три натпревари, но изгледаше очајно во дербито против Интер од кој прими дури пет гола.

Иако многумина по таков дебакл ќе испратат извинување до навивачите, Пиоли нема намера да го направи тоа.

„Немам намера да им се извинувам на навивачите. Дали мислите дека намерно примивме пет гола и намерно го загубивме дербито? Жал ни е, но се извинува само тој што прави нешто намерно“, вели Пиоли.

„Што се однесува до поразите на претходните средби со Интер, мислете што сакате. Вистина е дека загубивме пет по ред, но ќе се обидеме да бидеме подобри во следните пресметки. Интер е силен, нѐ изненади“.

„Им помогнавме да нѐ растурат кога во еден момент се откажавме од борбата. Игравме добро до 1-3, а потоа се распаднавме. Секогаш мора да се игра до крај. Овој резултат може да ни помогне“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…