Милошевски од Инфомакс повикан во полициска станица – им го нарушувал мирот на нацистите

t

Денеска ми стаса предвреме честитката за 11 октомври… Денот на востанието во Македонија.

Ми велат полиција ме барала на врата… Се чудам за што. Ми велат за нарушување на јавен ред и мир.
Замислете сум им го нарушил мирот на нациститe во Охрид… Страшно.

Не ми е криво за казната и за парите криво ми е што како дете од партизанска фамилија, државата која почива на темелите на АСНОМ ме гони за нарушување на мирот на декларирани нацисти кои пишуваат колумни за Адолф Хитлер и велат дека бил фин човек.

Ние Македонците повеќе немаме држава, немаме кров над глава, немаме институции кои ќе не штитат. Ние живееме во апартхејд, систем кој работи против нашите национални и државни интереси.

Разбудете се браќа Македонци. Смрт на фашизмот — слобода на народот! Честит празник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…