Милчин жecтока: Ковачевски ја доупропасти СДСМ и ја ничкосува Македонија

t

„Ковачевски има ноевска стратегија. Со главата в песок. Што би рекле Србите: Нисам одавде! Тоа што ја доупропастува партијата е ништо во споредба со тоа што ја ничкосува Македонија. Ова предавство не може да биде ни заборавено ни простено!“ Фејсбук статус на професорот Владимир Милчин.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ММФ: Глобалната економија е соочена со тест…

Глобалната економија поради низата последователни кризи се…

Уапсен заменик-шеф на ОБСЕ во Луганск: Пренесувал…

Вработен во специјалната мониторинг мисија на ОБСЕ…

Дуда ја обвини Германија: Не ни праќаат…

Полскиот претседател Анджеј Дуда ја обвини Германија…

Вулин: Ако патот до ЕУ води низ…

Вулин: Ако патот кон ЕУ води низ…

Бугарија се пишмани: Ќе ја разгледува опцијата…

Бугарија планира да разговара за исплатите на…