Милчин жecтока: Ковачевски ја доупропасти СДСМ и ја ничкосува Македонија

t

„Ковачевски има ноевска стратегија. Со главата в песок. Што би рекле Србите: Нисам одавде! Тоа што ја доупропастува партијата е ништо во споредба со тоа што ја ничкосува Македонија. Ова предавство не може да биде ни заборавено ни простено!“ Фејсбук статус на професорот Владимир Милчин.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…