Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде Страшо Пинџур и Мирче Ацев беа измачувани до смрт

t

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот на раѓањето на Гоце Делчев”

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде Страшо Пинџур и Мирче Ацев беа измачувани до смрт, Корчагин беше убиен на улица, 12 деца во Ваташа беа cтpeлани, главата на Дуња на кол беше шетана по велешките села, многу беа фрлани низ прозор од полициските станици.

Оваа власт ја формализира окупацијата, како и тогаш, така и сега, имаме нивни соработници, агитатори, платеници кои ќе треба со окупаторите да бегаат еден ден. Ако стигнат да избегаат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шамар од Стејт департментот за Бугарија: Незаконски…

Акциите на бугарската влада за справување со…

ДИК ги објави резултатите: Ѓукановиќ е фаворит…

Државната изборна комисија на Црна Гора на…

Француската полиција “европски” уапси 101 демонстрант на…

Бројот на уапсени на демонстрациите во Париз…

(Видео) Крвава случка: Роми во Бугарија се…

Шест лица се повредени во масовната тепачка…

Арсовска гради мега-парк од 30.000 метри квадратни…

Започнува изградбата на новиот мега-парк во Чаир…