Објавено на:

Министерот им ја сруши надежта: Азовците од Азовстал ги чека смртна казна?

t

Министерството за правда на ДНР информира дека на територијата на Доњецката Народна Република има повеќе од 2300 припадници на баталјонот “Азов” кои беа заробени од фабриката Азовстал.

Министерот за правда соопшти дека за слични злосторства во претходни случаи била досудувана смртна казна но остава на судот да ја одреди судбината на Азовците.

Заробените припадници на озлогласениот баталјон неколку месеци се бореа за задржување на контролата на челичарницата Азовстал, по што им се предада на руските сили

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите се пофалија: Уништени привремени пунктови на…

Повеќе од 130 милитанти на нацистичките формации…

(Фото) Припадник на Азов ѝ го продал…

Автомобилот на наводниот убиец на Дарија Дугина…

Ќе си лежат: Врховниот суд на Русија…

Врховниот суд на Русија, на барање на…

ОН се спремни да испратат инспекција во…

Портпаролот на ОН потврди дека организацијата е…

(Видео) Вознемирувачко: Сведоштво на ранетите припадници на…

Направени се снимки од болницата каде што…