Министерството за здравство обоено во “крв”

t

Демонстрантите на денешниот протест пред Министерството за здравство поради скандалите на Онкологија, повторно побараа правда за жртвите.

Демонстрантите го обоија министерството во “крв”, а фотографии од атмосферата можете да видите во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

МЗ: Над 50 илјади граѓани примиле вакцина…

Министерството за здравство информира дека над 50…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Судска медицина ќе ја утврдува причината за…

 Министерството за здравство во врска со смртниот…