Објавено на:

Министерството за одбрана на Русија: Погодивме 12 позиции на украинската армија ноќта во регионот Суми!

t

Руската армија уништи два системи С-300 во Украина..

Руската армија во текот на ноќта уништи два системи С-300 и радарска позиција во регионот Суми, изјави портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор Конашенков.

Руската оперативна и тактичка авијација погоди 12 позиции на украинската армија. Воздухопловните и вселенските сили погодија две командни пунктови и четири складишта за оружје со прецизни ракети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во домот на украинскиот МВР кој…

Поранешниот министер за внатрешни работи на Украина,…

Руската армија ќе обезбедува африкански регион богат…

Три земји се согласија, со помош на…

Киев да не се надева многу: Нема…

Брисел нема да вети дека ќе го…

Лукашенко: Ако на браќата Руси им треба…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека неговата…

Абрамович ќе ѝ донира на Украина 2,3…

2,3 милијарди фунти од продажбата на „Челси“…