Објавено на:

Министерство за одбрана на Русија: Ликвидирани 49 украински екстремисти, уништени три тенкови, градот Красни Лиман е целосно ослободен..

t

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека во последните 24 часа биле ликвидирани 49 украински екстремисти, уништени три тенкови, две оклопни возила и 15 упоришта.

Според соопштението, запленети се две оклопни возила, три оклопни транспортери и еден тенк.


Руското Министерство за одбрана исто така наведе дека градот Красни Лиман е целосно ослободен од украинските сили.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…