Објавено на:

Министерство за одбрана на Русија: Ликвидирани 49 украински екстремисти, уништени три тенкови, градот Красни Лиман е целосно ослободен..

t

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека во последните 24 часа биле ликвидирани 49 украински екстремисти, уништени три тенкови, две оклопни возила и 15 упоришта.

Според соопштението, запленети се две оклопни возила, три оклопни транспортери и еден тенк.

Руското Министерство за одбрана исто така наведе дека градот Красни Лиман е целосно ослободен од украинските сили.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…