Министерство за одбрана на Русија: Мобилизираните ќе ги бранат ослободените територии

t

Мобилизираните лица и доброволци по борбената координација ќе бидат испратени во зоната на специјални воени операции, каде што ќе ги контролираат и бранат ослободените територии, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

„По борбената координација, единиците што ги комплетираат мобилизирани граѓани и доброволци ќе почнат да ги извршуваат задачите за контрола и одбрана на ослободените територии, како и да дејствуваат како дел од резервните и засилувачките единици“, прецизира руската војска. оддел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Албанскиот претседател: Го замолив Папата да го…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај, кој беше во…

Османи повикува да се здружиме и да…

Наредните години се години на расчистување конечно…

Бугарската еврокомесарка ѝ се налути а Холнандија:…

Бугарската еврокомесарка, Марија Габриел, ја коментираше одлуката…

Патници доживеале хорор на пат од Скопје…

„Не заспивајте, да не треба да кршиме“,…

МВР го најде осомничениот за кражбата на…

По преземени мерки и активности, вчера во…