Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот на специјалната операција во Украина се уништени 174 авиони, 125 хеликоптери, 3.198 оклопни возила..

t

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.

Од почетокот на специјалната операција во Украина, вкупно е уништено:


977 дронови

3.198 оклопни возила

174 авиони

3.077 украински тенкови и други оклопни возила

125 хеликоптери

317 Систем за воздушна одбрана

408 повеќецевни ракетни фрлачи

1.622 парчиња артилериско оружје и минофрлачи

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…

Швајцарската царина го прегледува увозот на руско…

Швајцарија е глобален центар за благородни метали…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…