Објавено на:

Министерство за одбрана на Русија: 1.730 екстремисти се предадоа, вклучувајќи 80 ранети..

t

Уништен уште еден С-300 во Украина..

Продолжува предавањето на екстремистите од челичарницата Азовстал. Од понеделникот, 1.730 екстремисти се предадоа, вклучувајќи 80 ранети, изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков на утринскиот брифинг.

– Руските воздухопловно-космички сили ја уништија дивизијата за против воздушен ракетен комплекс С-300 во регионот на Николаев и дивизијата на системот Бук-1 во Народна Република Доњецк;

– Ракети со висока прецизност ги погодија командните центри на 24-та моторизирана бригада на украинската армија во Николајевка и 104-та бригада за територијална одбрана во Константиновка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Руската армија ќе обезбедува африкански регион богат…

Три земји се согласија, со помош на…

Лукашенко: Ако на браќата Руси им треба…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека неговата…

Зеленски верува дека украинската армија може да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја опиша интензивната…

На денешен ден во 1994 година Македонија…

На денешен ден во 1994 година Македонија…