Објавено на:

Министерство за финансии на Украина: Голем дефицит на бензин..

t

Министерството за финансии на Украина соопшти дека во земјата има голем дефицит на бензин.

„Морате да стоите во редици за бензин со часови, додека дизел во повеќето области воопшто нема“, изјави за украинските медиуми заменик-министерот за финансии на земјата, Александар Кава.

Ова би можело да претставува сериозен проблем за Украина во деновите кои следат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И САД ја пуштија низ вода: Сега…

Процедурата за прием на Украина во НАТО…

Кисинџер: Неразумни се обидите на САД да…

Обидите на Вашингтон да ја вклучи Украина…

Украинскиот министер за одбрана најави ДОБРИ ВЕСТИ

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников напиша…

Русија ќе ги смета нападите на ослободените…

Доњецката и Луганската народна република, Запорожје и…

Зеленски ги повика малцинствата во Русија да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика припадниците…