Објавено на:

Миркуловски: Има нешто што се вика срце и душа, ние тоа го немавме

t

Филип Миркуловски кој беше капитен на македонскиот ракометен национален тим на средбата со Црна Гора, изјави дека жали што нашата селекција не одигра со срце.

Разорачани сме многу, треба на терен да се покаже дека сме подобри. Фаворитите не победуваат секогаш, со стоење и одење не се победува. Има нешто што се вика срце и душа, ние тоа го немавме. Да изгубевме во борба, немаше да ми биде толку криво, изјави Миркуловски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ