Мистерија пред училиштето во Сопиште: Пронајдени траги од крв

t

На 08.11.2022 во 08.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред влез во подрумските простории на основно училиште во с.Сопиште, скопско, биле пронајдени траги од крв.

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода извршиле увид и бил подигнат примерок за вештачење. Досега нема пријавено повредено лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во гранатирање почина потпретседателката на парламентот на…

Потпретседателката на парламентот на непризнатата проруска Донецка…

Тројца кандидати во трка за директор на…

Емилија Шопар-Јованова, Ненад Савески и Наташа Габер-Демјановска…

(Видео) Хаос во Северна Митровица: Пронајдена бомба…

Екипата за деминирање на косовската полиција неутрализираше…

Полска го прифаќа предлогот на Германија: Распоредува…

Полскиот министер за одбрана денеска најави дека…

Курти за инцидентите во Косово: Ќе обезбедиме…

Косовскиот премиер Албин Курти најави дека Владата…