Мистерија пред училиштето во Сопиште: Пронајдени траги од крв

t

На 08.11.2022 во 08.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред влез во подрумските простории на основно училиште во с.Сопиште, скопско, биле пронајдени траги од крв.

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода извршиле увид и бил подигнат примерок за вештачење. Досега нема пријавено повредено лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…