Митовски до власта: Парно нема затоа што со разни Роштиљи крaдевте мазут, јаглен, плин, струја…

t

Александар Митовски, уредникот на Инфомакс, на социјалните мрежи ги коментираше изјавите на власта дека сите други се виновни за кризата со греењето во Скопје, освен нив.

„Уште Груевски бил крив. Сега и за парното и за БЕГ, и за ТЕ-ТО.
Па пет години не беше Груевски, Мицкоски, Данела на власт. Вие бевте бе, ашљаци. Тоа што не сте успеале за пет години да обезбедите доволна количина на гас, не сте обезбедиле непречено снабдување со електрична енергија, тоа што РЕК го користевте како златна кокошка за Роштиљи и слични буљаши не може да биде проблем на никој друг освен Ваш.
Ни една акумулација нема вода за производство на струја, немате јаглен, немате мазут – а тој што го имате е токсичен. Па и кога го има доцни по 30 дена. А кога доцни, пукаат блокови во РЕК.
Колку што знам, Чифлиганец, зетот на Заевци, е газда на скопсково парно. Немојте сеа со ефтини приказни за мали деца.
Не Данела, Мицкоски, Груевски. За немање струја, парно, вода, нафта, плин сте криви вие „другари“ од власта“, пишува Митовски


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мисајловски: Во преговорите со Бугарија мора да…

Точно да денес ги проследивме овие овие…

Донев: Очигледно Ковачевски прифати Бугарите да влезат…

Покрај договорот што го потпиша Заев, фактички…

Митева: Дали владата ќе преговара за историјата…

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме…

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива aтeнтат врз Вучиќ, од…

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски.…

„Секоја година владата на заевизмот најавува економски…

Нова буџетска година, а стари излитени лаги…