Митрополитот Тимотеј: Нема ништо спектакуларно во нашата посета со Наум на Вселенската патријаршија

t

Митрополитите Тимотеј и Наум се во посета на Вселенската патријаршија.

МПЦ ОА не споделува детали, сепак од фотографиите кои ги објави Вселенската патријаршија, може да се забележат двајцата митрополити на МПЦ-ОА.

Во изјава  за ТВ 24, митрополитот Тимотеј вели дека нема ништо спекатакуларно. Инаку, владиците Наум и Тимотеј биле дел од делагациите за приемот на новиот кипарски архиепископ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денес се празнуваат Светите Четириесет и двајца…

Сите беа војводи на византискиот цар Теофил.…

Денес се празнува Преподобен Герасим

Овој познат светител најпрво се учеше на…

Денес се празнува Светиот свештеномаченик Поликарп, епископ…

Овој голем апостолски маж се роди како…

Митрополитот Тимотеј: Нема ништо спектакуларно во нашата…

Митрополитите Тимотеј и Наум се во посета…