Михајловски: Наскоро ќе добиеме и датум, датум за нашето непостоење – Самоизбришаните

t

Македонската сага за добивање датум за преговори со ЕУ продолжува. Бугарија има свои проблеми, Владата на Петков е пред распад, а една од причините е токму Македонија и сомнежот не дел од неговите коалициони партнери дека планирал да го крене ветото за нас.

Актерот Тони Михајловски на неговиот Фејсбук профил ги коментира случувањата во Македонија и соседството.

– Наскоро ќе добиеме и датум. Датум за нашето непостоење. Самоизбришаните, напиша Тони Михајловски во краткиот коментар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Михајловски разочаран: Ми дојде желба да…

Македонскиот актер Тони Михајловски на својот профил…