Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш, или не, затоа ти се смешни понижувањата

t

Достоинство или го имаш или воопшто го немаш. Кога го немаш, тогаш навредите и понижувањата ти се смешни! Меѓутоа, на народот не! Стоп за понижувањата на државата, за неодговорноста и за народниот грабеж, стои во Фејсбук објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски додаде дека е премногу и ги повика сите граѓани на Република Македонија на 18ти јуни да излезат на голем народен протест пред Влада на Република Македонија!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…