Мицкоски на средба со шпанскиот амбасадор

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираше дека остварил средба со шпанскиот амбасадор Хосе Луис Лосано Гарсија.

Еве што напиша Мицкоски на Фејсбук:


“Денеска остварив средба со новоименуваниот Амбасадор на Кралството Шпанија во Република Македонија, Хосе Луис Лосано Гарсија.

На средбата разговаравме за актуелната политичка и економска состојба, за пандемијата со која се соочува светот, европските перспективи, како и можноста од предвремени парламентарни избори.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Османи потврди: Има владина одлука за амбасадор…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи прашан…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Македонија добива нов амбасадор на САД –…

Македонија добива нова амбасадорка на САД, која…

МНР демантира дека ЕУ “ја врати” Теута:…

Министерството за надворешни работи како шпекулации ги…