Мијалков: Жалам за одлуката на САД, погрешна е и се надевам ќе биде исправена – Секогаш сум ги бранел и ќе ги бранам интересите на Македонија

t

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска со одлука на американскиот Стејт Департмент беше ставен на црнта листа на САД заедно со поранешниот премиер Никола Груевски и уште неколку лица.

По тој повод Мијалков се огласи на Фејсбук каде напиша дека жали за одлуката на САД, смета дека истата е погрешна и ќе биде корегирана.

“Жалам за денешната одлука на Стејт Департментот и сметам дека таа не е исправна.Одлуката е базирана на конструкции и дезинформации за кои со време ќе се докаже дека се неиздржани.Секогаш сум ги бранел и ќе ги бранам интересите на Македонија. Верувам дека правдата ќе победи и дека одлуката на американската администрација ќе биде корегирана.” – напиша Мијалков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во судница на судењето на „Плацеви…

Веројатно ако прашате било кој адвокат кој…

Миjaлков и неговите адвokaти позитивни на кopoнавирусот…

Поранешниот директор на Управата за безбедност и…

Жecтока рeaкција на Комерцијална на нeбyлозите на…

Апелациониот суд донесе одлука со којашто го…

Ова го нема ни во Африка: Адвокaтитe…

Одбраната на ексшефот на УБК „удри“ и…

Михајло Маневски го наречеч Маричиќ cлeпец: Треба…

Денови подоцна се уште не стивнуваат реакциите…