Млада кичевчанка фатена дома со ќеса и тегла со марихуана

t

На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници од ОВР Кичево ја лишиле од слобода С.М.(25) од Кичево.

При претрес во дом и други помошни простории каде престојувала С.М., извршен со судска наредба, од страна на полициски службеници биле пронајдени ќеса и тегла со марихуана и метална дробилка.

-С.М. е приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексико го екстрадира синот на озлогласениот Ел…

Потегот доаѓа девет месеци откако синот на…

Хантер Бајден со федерално обвинение за нелегално…

Хантер Бајден денес е обвинет за нелегално…

На денешен ден Кичево стана првиот ослободен…

На денешен ден, 11 Септември, по капитулацијата…

Притвореник од Кичево го предизвикал пожарот во…

СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола…

Медведев се шегува за дрогата во Белата…

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија,…