Објавено на:

Младо македонско девојче загина на работно место во Данска

t

Дваесетидвегодишна девојка од Македонија загина во несреќен случај на своето работно место во Данска.

Според полицијата, таа работела како хигиеничарка во училиште, каде што се случил инцидент со машината за чистење.

Данските медиуми јавуваат дека таа била пренесена во болница со тешки повреди на кои им подлегнала.

„Ние сме во процес на спроведување дополнителни истраги и повторно ги испрашуваме истите сведоци“, објаснува Торбен Витендорф, од полицијата.

Според данските медиуми, рoднините на девојката се веќе известени.

Данската управа за работна средина е повикана и мора да биде вклучена во истрагата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина почна антикорупциска акција, на удар и…

Претресена е и куќата на поранешниот министер…

Петров: Ако Џамбаски го прекрши законот нека…

Членот на извршниот одбор на СДСМ, Андреј…

Груевски со детали за преговорите со Бугарија:…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Од секогаш…

Грковска-Ескобар: Република Македонија е на правиот пат…

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за…

Борел вели: Најлесен начин да се стави…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска…