Млад кавадарчанец повреден откако со возило удри во бандера

t

Дваесет и двегодишен кавадарчанец изутринава изгубил контрола над возилото што го управувал со кавадаречки регистарски ознаки и удрил во бетонска бандера, во кавадаречко Глишиќ.

При несреќата, тој се здобил со лесни телесни повреди.

Информација за МИА ја потврди, портпаролот на СВР Велес Ристе Самарџиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР трага по момче од Кавадарци

На 13.11.2022 во 10.00 часот во ОВР…

Огромна благодарност од Буча до Кавадарци и…

Од украинската општина Буча се заблагодарија на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

Кавадарци се збратими со Буча! Јанчев подготвува…

Кавадарци се збратими со Буча, еден од…