МНР обоено во боите на германското знаме во пресрет на утрешната посета на Бербок

t

По повод на утрешната посета на сојузната министерка за надворешни работи на Сојузна Република Германија Аналена Бербок на Македонија, зградата на Министерството за надворешни работи е осветлена со боите на германското знаме, велат од МНР.

Германија продолжува да биде еден од најсилните промотори на европската интеграција на Регионот, истакнуваат оттаму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

(Вознемирувачко видео) Врснички со часови мачеле 13-годишно…

Група девојчиња се осомничени дека со часови…

МНР обоено во боите на германското знаме…

По повод на утрешната посета на сојузната…

Германската влада до честитики за Косово и…

Портпаролот на германската влада Штефен Хебстрајт посочи…

Германија ќе го апси Путин ако стапне…

Претседателот на Русија ќе биде уапсен доколку…