Можеше да биде страшно: Се запали автомобил на бензинска

t

Пикап „Форд Ренџер“ изгорел вчера на бензинска пумпа во Скопје, соопшти МВР.

„На 19.03.2023 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Ацо Шопов” настанал пожар во патничко возило „ренџер” со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.М. од Скопје. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од вработените на бензинската пумпа“, велат од МВР.

На местото бил извршен увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Почина пациентот од комбето на Брзата помош…

Снимката од бензинската пумпа на автопат, на…

Автомобил удри во електричен тротинет кај Бит…

Сообраќајна несреќа се случи кај Бит пазар.…