Објавено на:

Можност за мир? Генералниот секретар на ОН бара лично да се сретне со Путин и Зеленски

t

Генералниот секретар на ОН поднел барање до Постојаната мисија на Руската Федерација за прием во Москва, а слично барање е испратено и до украинската страна за посетата на Киев, соопшти Канцеларијата на генералниот секретар на ОН.

Генералниот секретар на ОН би сакал да разговара со Путин и Зеленски за „итни чекори“ за ставање крај на непријателствата во Украина, соопшти кабинетот на Гутереш.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…