Морничаво: Откопан и ограбен гроб на дете во Струга!

t

Читатели на Супер радио и OhridPress испратија информација за бизарен настан, кој е за секоја осуда и кој се случил на струшките гробишта.

Јавуваат дека е откопан детски гроб од пред десетина години, со намера истиот да се ограби. Неофицијално, крадците користеле и детектори за метал, во обид најверојатно да стигнат до накит, кој бил закопан со лицата.

Од СВР Охрид ја потврдија информацијата и најавија повеќе информации во текот на денешниот ден.

Извор: Охрид Прес

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…