Објавено на:

Мосвка за изјавите на Западот за Трета Светска Војна: Тоа е играње со нерви

t

Изјавите на американските функционери за Третата светска војна се обид за играње со нервите, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков за Канал 1.

Како што истакна, руските власти не даваат никакви изјави кои би можеле да се оценат како ескалација.


„Сепак, највисокиот функционер во САД отворено зборува за опасноста од Третата светска војна. Тоа е обид за играње со нерви, обид да се наметне својата агенда на целата меѓународна заедница. Имаме очигледни деструктивни цели на таа ориентација“, рече Рјабков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев: „Условите на Зеленски се категорични до…

Дмитриј Медведев изјави дека условите што ги…

Ристовски: Ова беше турбулетна сезона, имавме подеми…

Вардар успеа да ја одбрани шампионската титула,…

Претпладне сончево и топло до 34 степени,…

Времето претпладне ќе биде сончево и топло…

Иванов: Кога државата зема кредити да даде…

Кога државата зема кредити за да ги…