Објавено на:

Мосвка за изјавите на Западот за Трета Светска Војна: Тоа е играње со нерви

t

Изјавите на американските функционери за Третата светска војна се обид за играње со нервите, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков за Канал 1.

Како што истакна, руските власти не даваат никакви изјави кои би можеле да се оценат како ескалација.


„Сепак, највисокиот функционер во САД отворено зборува за опасноста од Третата светска војна. Тоа е обид за играње со нерви, обид да се наметне својата агенда на целата меѓународна заедница. Имаме очигледни деструктивни цели на таа ориентација“, рече Рјабков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…