Објавено на:

Москва подготвена за одмазда: Ако Финска влезе во НАТО, Русија ќе ги затвори вентилите за испорака на гас?

t

Според финскиот весник „Илталехти“, Русија може да ја прекине испораката на гас за Финска на 13 мај, како одговор на влезот на земјата во НАТО.

Клучните политичари се „предупредени на руските одмазднички мерки поради желбата на Финска да се приклучи на НАТО“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Домашниот есап на пазар не излегува ама…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски и претседателката…

Струмица вечерва меѓу најзагадените градови во светот

Струмица вечерва е меѓу најзагадените градови во…

Меџити го изгоре Мицкоски: Требаат уште шест…

Изет Меџити и други приврзаници на т.н.…

Левица од Атина: Грција и Бугарија мораат…

Грција и Бугарија мора да ја признаат…