Објавено на:

Москва се закани со остар одговор на секаков напад на руска територија

t

„Ваквата криминална активност на вооружените сили на Украина против руската територија не може да остане без одговор“, рече Захарова. „Би сакала Киев и западните престолнини сериозно да ги сфатат изјавите на Министерството за одбрана на нашата земја, дека понатамошната провокација од Украина да напаѓа руски цели нужно ќе доведе до остар одговор од Русија“.

„Не препорачуваме дополнително тестирање на нашето трпение. Русија е решена да ги постигне поставените цели на специјалната воена операција“, додаде Захарова,пренесе Си-Ен-Ен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…