Објавено на:

Москва чека Киев да ја сфати реалната ситуација

t

Москва чека Киев да ги прифати барањата на Русија и да ја разбере реалната ситуација, изјави за новинарите прес-секретарот на претседателот Путин, Дмитриј Песков.

„Москва чека Киев да ги прифати барањата на Москва и да ја разбере де факто ситуацијата, реалната ситуација што постои“, рече Песков, одговарајќи на прашањето какви отстапки очекува Москва од Киев.


“Тоа не се територијални отстапки.” – нагласи Песков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…

Швајцарската царина го прегледува увозот на руско…

Швајцарија е глобален центар за благородни метали…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…