Мојсоска: Комитите од Али Експрес осум години се опозиција, филџан не фрлија во Собранието

t

Комитите од Али Експрес осум години еден филџан не фрлија во Собрание, пишува на Фејсбук генералниот секретар на Левица, Јована Мојсоска, коментирајќи ги денешните настани во Собранието.

– За тие што не им е јасно…

Антимакедонското трио ДПМНЕ-ДУИ-СДС заеднички гласаа ПРОТИВ предлогот на Левица да се тргне точката за Деловникот од дневен ред. Со ваквото гласање, овие три аждаи го УКИНУВААТ ФИЛИБАСТЕРОТ и секоја опозиција во иднина ја сведува на ФАРСА!

Само двајца пратеници на Левица покажаа ПРКОС и достоинство. Осум години во опозиција, комитите од али експрес еден филџан не фрлија додека пред нивни очи и со НИВНО СОУЧЕСТВО се рушеше македонизмот.

Денес ДПМНЕ по не знам кој пат докажа дека е подеднаков учесник во разнебитувањето на македонската нација. Денес ДПМНЕ докажа дека ЛАЖЕН ПАТРИОТ Е ПООПАСЕН И ПОШТЕТЕН од отворен предавник.

И нема договор, ниту компромис со оние за кои Републиката е калкулација! – напиша Мојсоска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Реакции за казната на Крмов: Во парламентот…

Македонската јавност со многу коментари го дочека…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…