Мој е живот “Швицарска”: Пукање кај подвозникот кај Мавровка!

t

Победата на Швајцарија над Србија со 3:2, вчера беше бурно прославена во неколку градови низ Македонија од страна на албанското население.

Како што може да видите од видеото подоле, во Скопје, во подвозникот кај Мавровка бурно, дури и со пукање беше прославена победата.

На видеото може да забележите дека пишува Илирида-Скопје!

“Ајде Министре @o_spasovski пука ли се пука во сред центар на главниот град О да да да Членка на #Нато сме ние нели брат” – вели Твитерџијата кој го објави видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Левица е партија на целиот народ,…

Левица е против криминалните партии кои се…

И Албанците не се тоа што беа:…

Бугарскиот портал Сега.бг пишува дека 8.474 Албанци добиле одобрение…

Ахмети ги повика Македонците да се обединат…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од…

Нема мир: И Албанците од јужна Србија…

Албанците кои живаат во трите општини на…

Четворица Албанци претепале 15-годишен Србин во Косово

Канцеларијата за Косово и Метохија соопшти дека…