Објавено на:

МО на Романија им препорачува на Романците да ја напуштат Русија

t

Романското Министерство за надворешни работи им препорачува на Романците да ја напуштат Русија и да се воздржат од факултативни патувања во Русија.

Ова станува веќе пракса, бидејќи и неколку други држави во минатите денови им сугерираа на своите граѓани да ја напуштат Русија и да се вратат во својата земја. Можеби стравуваат од голема војна, не само во Украина, останува да видиме што ќе се случува на поле гео-политика и војна во наредниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…