Објавено на:

МО на Романија им препорачува на Романците да ја напуштат Русија

t

Романското Министерство за надворешни работи им препорачува на Романците да ја напуштат Русија и да се воздржат од факултативни патувања во Русија.

Ова станува веќе пракса, бидејќи и неколку други држави во минатите денови им сугерираа на своите граѓани да ја напуштат Русија и да се вратат во својата земја. Можеби стравуваат од голема војна, не само во Украина, останува да видиме што ќе се случува на поле гео-политика и војна во наредниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган го претстави новиот кабинет: Ова се…

Реџеп Таип Ердоган, откако денеска свечено положи…

Украинците бесни: Унгарија објави карта од Украина…

Украинското Министерство за надворешни работи ја укори…

ТАЖНА ВЕСТ: Малата Ана не успеа да…

Девет годишната Ана Аргировска од Куманово, за…

Невреме го зафати и Прилеп

Попладнево околу 18 часот регионот на Прилеп…

Ни треба целото оружје што го имате…

На Украина ѝ недостига оружје за контраофанзива,…