Објавено на:

МО на Романија им препорачува на Романците да ја напуштат Русија

t

Романското Министерство за надворешни работи им препорачува на Романците да ја напуштат Русија и да се воздржат од факултативни патувања во Русија.

Ова станува веќе пракса, бидејќи и неколку други држави во минатите денови им сугерираа на своите граѓани да ја напуштат Русија и да се вратат во својата земја. Можеби стравуваат од голема војна, не само во Украина, останува да видиме што ќе се случува на поле гео-политика и војна во наредниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…