Мртов маж пронајден на пруга во Хиподром

t

Мртво машко лица вчера попладне било пронајдено на железничката пруга во скопската населба Хиподро. Човекот бил уден од воз информира МВР.

– На 27.03.2023 околу 14.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека на железничката пруга во населба Хиподром, без знаци на живот било пронајдено машко лице, кое било удрено од воз. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид извршиле екипи од СВР Скопје и од Железници на РСМ, се наведува во соопштението од Министерството за внатрешни работи.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…