Мртов мигрант пронајден во барака во транзитниот центар Табановце

t

Во барака во транзитниот центар Табановце вчера бил пронајден починат М.Б.(28), лице мигрант од Мароко.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на погребално претпријатие за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мигрант избоден 20 пати во кај Димитровград

Со тешки убодни рани утрово се здобил…

Мигрант загинал од струен удар на покрив…

Регионалниот ЦУК Велес известува дека преку единствениот…

И за влез и за излез од…

Зголемена е фреквенцијата на возила на ГП…

Запленети 422 парчиња шминки на Табановце

Царинската управа има клучна улога во спречување…

(Видео) Оро и чочеци на Табановце

Долгите чекања на граничниот премин Табеновце за…