Објавено на:

Наместо во спалната соба, Американец спие во плакар за да заштеди на греење

t

За да ги намали трошоците и да заштеди пари, американскиот државјанин Тод Мориарти користи контроверзни трикови. Неговата приказна ја објави The Sun.

Американецот живее во голема куќа со три спални соби и бањи, чија вредност се проценува на 260.304 долари. Сепак, се надева дека ќе добие уште 34.707 долари со продажба на куќата, заедно со мебелот. За да ја задржи во првобитната форма и да не ја менува бојата на ѕидовите, Мориарти ја покри куќата со целофан.

За да заштеди на греење, тој почнал да спие во плакарот. Според него, тој не гледал смисла да ја загрева целата спална соба, бидејќи мала греалка во плакарот може да ја заврши работата.

Мориарти го користи џакузито за готвење. Наместо да ги загрева садовите во микробранова печка или на шпорет, тој ги ставил во пластичен сад и малку ги загреава во вода.

Откако јаде, човекот брзо влгува во бањата и се мие со сапун. Тој ја пере облеката во џакузи за да не ја оштети машината за перење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Имаме со што да се гордееме: Охриѓанката…

– Емилија Николовска со своите 17 години…

И ова го утнаа: Пропадна тендерот за…

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи…

Паметниот споменик на Прличев вандализирани за нецели…

Нецели 48 часа од поставувањето на паметниот…

Ќучук: Патот на Македонија кон ЕУ ќе…

Патот на Македонија кон ЕУ ќе биде…

Француски адмирал: „Против кинеската морнарица, ќе победиме…

Началникот на генералштабот на француската морнарица во…