Наместо да лае за Орце да оди да му го раскинат договорот во АМС – Марга го разобличи претседателот на СДММ Кисела Вода

t

Твитер профилот “Марга” објави дека Претседателот на СДММ Кисела Вода, кој пред неколку денови имаше прес конференција на која го нападна градоначалникот Орце Ѓорѓиевски дека вработува партиски кадри во општината, е вработен во Агенцијата за млади и спорт.

“Qурево Претседател на СДММ Кисела Вода пред да лае за градоначалникот на К.Вода

Орце, прво да појде у АМС да му го РАСКИНАТ Договорот на дело од 20.000 денари

⚠️

#БандоКриминална” – пишува Марга.

На вчерашната седница на Советот на Општина Кисела Вода, градоначалникот Ѓорѓиевски соопшти дека откако тој ја води општината нема партиски и роднински вработувања.

Притоа Ѓорѓиевски обзнани податоци за четири годишното работење на неговиот претходник Темелковски, кој како што вели Ѓорѓиевски имал преку 120 вработувања и потрошил скоро 3.800.00- евра пари од општината.

Ова е твитот на Марга:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Делови од Карпош утре без вода

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека утре…

Делови од Центар и Карпош утре ќе…

Дел од корисниците лоцирани на потегот од…

(Фото) Брука, што пијат македонските полицајци? Паковка…

Полициските службеници добија паковка од "Нескафе" во…

Ново поскапување во најава?! Ако Владата не…

Во име на здружението АДКОМ кое ги…

Ковачевски до СДММ: Иднината на младите е…

СДСМ е државотворната партија која секогаш се…