Објавено на:

Нападната главната телевизиска куќа во Киев? Оштетена опрема по ударот од проектил

t

Главната телевизиска кула во Киев, главниот град на Украина, денеска беше погодена од проектил.

Украинското МВР соопшти дека во нападот е оштетена операмата и дека „каналите нема да работат извесно време“.

Како што објави на Твитер „Киев пост“, постои голема веројатност Русија да се обиде да ја уништи комуникациската инфраструктура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Москва предупредува за можни провокации од Киев…

Москва го предупредува Киев за провокации насочени…

ЕУ го осуди вчерашниот напад во Ирак

Дипломатската служба на ЕУ го осуди вчерашниот…

Киев потврди: Сите членови на екипажот на…

Сите членови на екипажот на украинскиот транспортен…

Украинците во паника: Стравуваат од нов силен…

Украина очекува нов напад на руските копнени…