Објавено на:

Нападната главната телевизиска куќа во Киев? Оштетена опрема по ударот од проектил

t

Главната телевизиска кула во Киев, главниот град на Украина, денеска беше погодена од проектил.

Украинското МВР соопшти дека во нападот е оштетена операмата и дека „каналите нема да работат извесно време“.

Како што објави на Твитер „Киев пост“, постои голема веројатност Русија да се обиде да ја уништи комуникациската инфраструктура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иранските медиуми го поздравија нападот на посателот…

Неколку тврдокорни ирански весници деновиве насобраа пофалби…

Малолетничка повредена со остар предмет на Плоштадот…

Денеска во 02.50 часот во Полициска станица…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Москва предупредува за можни провокации од Киев…

Москва го предупредува Киев за провокации насочени…

ЕУ го осуди вчерашниот напад во Ирак

Дипломатската служба на ЕУ го осуди вчерашниот…