Напред момци: Стартни состави за дуелот Македонија-Грузија

t

Како никогаш досега тимот кој стручниот штаб на репрезентацијата го извади за дуелот против Грузија е шаренолик и полн со фудбалери со мал број на настапи во дресот со државниот грб. Милевски го менува и системот на игра, во интерес на резултатот и целта и силите кои ги има на располагање. Македонија ќе игра 3-5-2, а Ашковски ќе дејствува по десната страна.

Грузија:
Мамардашвили, Кверкелиа, Кашиа, Кочолава, Какбадѕе, Абурјаниа, Квеквескири, Цитаишвили, Давиташвили, Зизвидадѕе, Кварашкелија

Македонија: 
Димитриевски, Ашковски, Зајков, Велковски, Муслиу, Алиоски, Барди, Спировски, Елмас, М. Ристовски, Миовски

Извор: Gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Облак: Македонските говори се основа на старословенскиот…

За старомакедонскиот јазик од околината на Солун…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…

Каде исчезнаа “македонските Бугари”? 461 гласале на…

Мал број на Бугари во Македонија вчера…