Објавено на:

Наредните денови стабилно, но повторно се најавува пороен дожд

t

УХМР соопшти дека времето во наредните денови ќе биде стабилно. Утре и во петок се прогнозираат ниски утрински температури за овој период од годината.

Дневните температури од сабота ќе бидат значително повисоки, а локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи ќе има во недела.

Утре утринските температури ќе се движат од 2 до 9 степени, додека дневните ќе достигнат од 16 до 26.

Во петок максималната температура ќе биде 29, а во сабота и недела 33 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Променливо облачно и студено време

Времето денеска во земјава ќе биде променливо…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…